Tarkkasen ateljeessa kaikki korut valmistetaan käsityönä. Taitavat kultaseppämme ovat aktiivisesti mukana kehittämässä uusia, entistäkin upeampia koruja kertomaan juuri sinun tarinaasi. Tahdomme yhdessä tuoda ja luoda kauneutta niin arkeen kuin juhlaankin. Kauneutta, joka säilyy.
Liikkeen omistaja, Mika Tarkkanen, on kultaseppä jo toisessa polvessa. Vuoden 2018 kultaseppänä palkitun Mikan käsissä on syntynyt näyttäviä ja upeita koruja. Näistä vuoden sormuksena on palkittu muun muassa näyttävä klassikko Tunteiden vuori -sormus ja kansainvälistä kauneutta edustava Praha.
Äidinkielenään venäjää puhuva, vuodesta 2007 Tarkkasella työskennellyt Ville Tuovinen on intohimoinen kivien ja käsillä tekemisen suhteen. Tarkkuuden ja erilaisten tekniikoiden hallinnan ansiosta Villen käsistä lähtevät korut ovat huippulaatua. Ville onkin alallamme ainoa kultaseppä, joka on tuonut mitalin alan maailmanmestaruuskisoista. Hänen upea työnsä vuonna 2007 Japanissa järjestelyissä World Skills' Competition -kilpailussa palkittiin pronssimitalilla.
Русскоязычный специалист поможет вам как ознакомиться с широким ассортиментом нашего магазина, так и создать дизайн вашего собственного украшения. Забронируйте подходящее для вас время в ателье Tarkkanen.
Korumuotoilijamme Christoffer Nyströmin käsistä syntyy näyttäviä uutuuksia ja kestäviä klassikoita. Upeat visiot muuntuvat paperilla viivasta tarinaa kertovaksi koruksi, jonka muotokieli kestää aikaa mutta sisältää aina jonkun pienen tvistin.
Christoffer är verkstadens svenskspråkiga guldsmed. Behöver du service på svenska, boka tid för Christoffer.
Ajanvarauksen löydät aina sivun ylälaidasta.